BLOG

Bezpieczny kredyt 2% - co o nim wiemy?
Data dodania: 05/04/2024
Bezpieczny kredyt 2% - co o nim wiemy?

Na początku lipca tego roku rząd wystosował propozycję, będącą odpowiedzią na znaczny wzrost stóp procentowych i coraz większą trudność w uzyskiwaniu kredytów. Mowa oczywiście o programie Bezpieczny Kredyt 2%, będącym jednym z głównych elementów “Pierwszego Mieszkania” bez wkładu własnego. Zapoznając się z naszym wpisem poznają Państwo główne założenia tego programu oraz dowiedzą się wszystkiego na temat dopłat oraz spłat zobowiązań.

Na czym polega program Bezpieczny Kredyt 2 procent i co o nim wiemy?

Program, który ujrzał światło dzienne 1 lipca 2023 roku powstał w celu pomocy w zakupie pierwszej nieruchomości mieszkaniowej bez wkładu własnego. Bezpieczny Kredyt 2 procent umożliwia uzyskanie dopłaty do rat pożyczki hipotecznej w okresie pierwszych 10 lat spłacania należności. Dlaczego takie rozwiązanie nazywa się bezpiecznym? Ze względu na to, że pozostałe koszty pożyczki są pokrywane przez państwo, a sama dopłata ma być różnicą pomiędzy średnim oprocentowaniem o stałej stopie a oprocentowaniem 2%. Na ten moment nie wiemy za dużo o kosztach pokrywanych z kieszeni kredytobiorcy – na więcej szczegółów oraz danych trzeba będzie poczekać do pojawienia się pierwszych ofert bankowych.

Warunki uzyskania kredytu z programem Bezpieczny Kredyt 2% oraz możliwości na jego wykorzystanie

Co zrobić, aby uzyskać bezpieczny kredyt z dopłatą 2% na mieszkanie bez wkładu własnego? Należy spełnić kilka podstawowych warunków takich jak osiągnięcie odpowiedniego wieku przez osobę starającą się o pożyczkę. Powinna ona mieć nie więcej niż 45 lat – to zazwyczaj osoby w tym wieku zaczynają interesować się zakupem pierwszej nieruchomości dla siebie i rodziny. Właśnie dlatego kolejnym warunkiem przystąpienia do programu rządowego jest konieczność wcześniejszego nieposiadania nieruchomości lub praw do lokalu. W przypadku małżonków dotyczy to zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Więcej informacji na temat programu? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami od nieruchomości!

Jeżeli zainteresował Państwa program na mieszkanie bez wkładu własnego, zachęcamy do zasięgnięcia bardziej szczegółowych informacji u naszych specjalistów! Postaramy się wyjaśnić jego zasady oraz wspólnie wybrać pierwszą nieruchomość w Gnieźnie!« Wróć